AgroBioHeat - новий проект програми Горизонт 2020 для сприяння впровадженню систем опалення на агробіомасі в сільських регіонах Європи

Заміщення викопних видів палива агробіомасою може бути дуже перспективним варіантом декарбонізації сектору теплопостачання, особливо в сільській місцевості. AgroBioHeat - новий проект ЄС, що фінансується через програму Горизонт 2020, та має на меті створити комплексну платформу для подолання бар'єрів та підтримки ринку виробництва теплової енергії з агробіомаси.

Подробнее...

Практичний посібник для представників державних та комунальних установ з використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України

Практичний посібник для представників державних та комунальних установ з використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України підготовлений ГО «Агентство з відновлюваної енергетики» в рамках завдання Проекту ПРООН "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні".

Практичний посібник розрахований на представників державних та комунальних установ у сфері житлово-комунального господарства.

Практичний посібник розкриває наступні питання:

 • Біомаса, види та основні характеристики
 • Перспективи та можливості енергетичного використання біомаси в муніципальному секторі
 • Технологічні та організаційні особливості енергетичного використання біомаси в муніципальному секторі
 • Законодавче регулювання діяльності з виробництва теплової енергії з біомаси в муніципальному секторі
 • Основні підходи до формування тарифів на теплову енергію
 • Економічні показники проектів енергетичного використання біомаси в муніципальному секторі
 • Як підготувати й реалізувати успішний проект використання біомаси для виробництва теплової енергії
 • Приклади енергетичного використання біомаси для виробництва теплової енергії в муніципальному секторі

Завантажити Практичний посібник для представників державних та комунальних установ з сайту Проекту.

Практичний посібник для представників державних установ та громадських організацій, що працюють у сфері екології, з використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України

Практичний посібник для представників державних установ та громадських організацій, що працюють у сфері екології з використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України підготовлений ГО «Агентство з відновлюваної енергетики» в рамках завдання Проекту ПРООН "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні".

Практичний посібник розрахований на представників державних установ та громадських організацій, що працюють у сфері екології.

Практичний посібник розкриває наступні питання:

 • Значення біомаси для довкілля
 • Глобальні екологічні тенденції і роль біомаси
 • Внесок енергетичних стратегій та біомаси у зменшення викидів парникових газів у світі
 • Плани та перспективи використання біомаси в Україні
 • Вплив біоенергетики на зменшення викидів парникових газів
 • Вплив енергетичного використання біомаси для довкілля
 • Огляд існуючого екологічного законодавства України
 • Технічне забезпечення екологічних вимог енергетичного використання біомаси в Україні
 • Вартісна оцінка системи очистки продуктів згорання біомаси
 • Кращі приклади використання систем очистки продуктів згорання біомаси в комунальному секторі в Україні

Завантажити Практичний посібник для представників державних установ та громадських організацій, що працюють у сфері екології з сайту Проекту.

Практичний посібник для представників агропромислового комплексу з використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України

Практичний посібник для представників агропромислового комплексу з використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України підготовлений ГО «Агентство з відновлюваної енергетики» в рамках завдання Проекту ПРООН "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні".

Практичний посібник розрахований на представників агропромислового комплексу, до компетенції яких входить чи має входити робота з проектами енергетичного використання біомаси.

Практичний посібник розкриває наступні питання:

 • Джерела походження та види біомаси
 • Сучасні тенденції використання біомаси для потреб енергетики
 • Потенціал та поточне використання біомаси в Украні
 • Заготівля сільськогосподарської біомаси та її переробка у тверді біопалива
 • Економічні аспекти заготівлі та переробки сільськогосподарської біомаси
 • Найкращі приклади заготівлі і переробки сільськогосподарської біомаси
 • Вирощування енергетичних культур для виробництва твердих біопалив
 • Економічні аспекти вирощування енергетичних культур
 • Найкращі приклади вирощування енергетичних культур

Завантажити Практичний посібник для представників агропромислового комплексу з сайту Проекту.

Відбулись перші тренінги по Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні»

Перші тренінги по Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні»Команда тренерів від громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики», що бере участь в реалізації всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії по розповсюдженню інформації про можливості використання біомаси як палива, провела перші тренінги в районах Житомирської області.

У грудні планувалось проведення тренінгів для представників агропромислового комплексу та співробітників державних і комунальних установ у наступних містах:

м. Радомишль 11.12.2017
м. Коростишів 12.12.2017
м. Попільня 13.12.2017
м. Ружин 14.12.2017 
м. Андрушівка 15.12.2017
м. Брусилів 18.12.2017

Всі заходи відбулись за графіком. Завдяки підтримці районних держадміністрацій було розповсюджено інформацію про тренінги серед голів сільських, селищних, міських рад, голів об’єднаних територіальних громад, фермерів та представників сільськогосподарських підприємств, що забезпечило участь зацікавленої аудиторії.

Подробнее...

Використання біомаси в якості палива в муніципальному секторі України

В рамках реалізації Проекту ПРООН/ГЕФ "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні" www.bioenergy.in.ua проводиться всеукраїнська інформаційно-просвітницька кампанія, що передбачає розповсюдження інформації про можливості використання біомаси як палива. За участі громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики» www.rea.org.ua  планується провести навчальні тренінги, на яких будуть розглянуті наступні питання:
•    заготівля та переробка сільськогосподарської біомаси у тверді палива;
•    вирощування енергетичних культур;
•    регулювання діяльності з виробництва теплової енергії з біомаси та особливості тарифоутворення;
•    підготовка та реалізація проектів будівництва котелень на біомасі в муніципальному секторі;
•    забезпечення екологічних вимог при використанні біомаси в якості палива;
•    залучення банківського фінансування для реалізації проектів з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії в муніципальному секторі.

Подробнее...

Спільна заява громадських організацій до Уряду України щодо встановлення амбітних цілей з ВДЕ та енергоефективності до 2050 року

ГО "АВЕ" разом із ГС "Біоенергетична асоціація України", ГС "Українська вітроенергетична асоціація", ГС "Національна асоціація України по тепловим насосам", ГС "Асоціація сонячної енергетики України", ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» та ДООМС Асоціація "Енергоефективні міста України" підписали Спільну Заяву до Уряду України щодо встановлення амбітних цілей з ВДЕ та енергоефективності до 2050 року, яку надіслали листом до Прем'єр-міністра Україна Володимира Гройсмана із копіями на профільні міністерства.

Копія Листа-Спільної Заяви із підписами

Наводимо тут повний текст Листа:

Подробнее...

Матеріали Презентації сценаріїв переходу України на 100% ВДЕ до 2050 р.

20 вересня 2017 р. в рамках другого дня Міжнародної конференції "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2017" пройшла публічна презентація сценаріїв переходу України на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

Були представлені сценарії, розроблені для України:

  • ГО "Агентство з відновлюваної енергетики" за підтримки INFORSE Europe:
  • ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні:
 
>>Завантажити українську версію Звіту проекту ASET: Перехід енергетичного сектору України на ВДЕ до 2050 року<<
>>Завантажити англійську версію Звіту проекту ASET: Transition of Ukrainian Energy sector towards RES development till 2050<<

Перехід енергетичного сектору України на 100% ВДЕ до 2050 р. Публічна презентація

Публічна презентація сценарію переходу енергетичного сектору України на 100% ВДЕ до 2050 року проходитиме в рамках виконання проекту "ASET – Сприяння цивільному суспільству у переході до сталої енергетики в Україні – Сербії – Македонії – Вірменії – Білорусі" (детальніше на сайті координатора проекту ГО "INFORSE-EUROPE").

Дата: 20 вересня 2017 р. (середа), 16:30 - 18:00

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 55, 3-й поверх

Мета:

-Представити сценарії можливого розвитку енергетичного сектору України до 2050 року

-Обговорити Сценарій досягнення 100% ВДЕ в енергетичному секторі України до 2050 року з представниками громадських організацій та всіма зацікавленими сторонами

- Об'єднати громадські організації, зацікавлені у досягненні 100% ВДЕ до 2050 року для підготовки Спільної Заяви до Уряду.

Подробнее...

Результати виконання міжнародного проекту "Біоенергетика для бізнесу"

У 2017 році НТЦ «Біомаса» у складі консорціуму організацій на чолі з Австрійським Енергетичним Агентством завершує виконання міжнародного проекту «Біоенергетика для Бізнесу» (В4В). Проект В4В програми Horizon 2020 сприяє заміні викопного палива (вугілля, нафти, газу), що використовується для виробництва теплової енергії, доступними ресурсами біомаси (відходи та побічні продукти сільського господарства, лісового господарства, деревообробної промисловості та ін.) в Євросоюзі та за його межами.

Подробнее...

Проект ASET - Підтримка громадянського суспільства у пропаганді переходу до сталої енергетики в Україні – Сербії – Македонії – Вірменії – Білорусі

Однорічний проект "Підтримка громадянського суспільства у пропаганді переходу до сталої енергетики", скорочено Проект ASET, розпочався в кінці серпня 2016 р. та закінчиться у жовтні 2017 р.

Проект - є співпрацею громадських організацій в рамках мережі INFORSE-Europe у 5 східних країнах: Білорусь, Вірменія, Данія, Македонія, Сербія та Україна.

Загальна мета проекту - це перехід 5 країн-учасниць проекту та в кінцевому рахунку всього регіону до сталої енергетики у спосіб, що виключає енергетичну бідність та зменшує бідність в цілому шляхом створення в регіонах робочих місць у секторах енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Проект сприятиме розробці та підтримці сталих енергетичних стратегій, що будуть підтримані групою громадських організацій та матимуть вплив на офіційні енергетичні стратегії і плани. Цей вплив залежно від країни буде мати локальний чи національний характер.

Більше інформації про проект ASET тут

Екологічна, соціальна та економічна оцінка біоенергетичних проектів з використанням онлайн-інструменту BEFS OLT

5-6 липня 2016 р. відбувся семінар «Екологічна, соціальна та економічна оцінка біоенергетичних проектів з використанням онлайн-інструменту BEFS OLT» в рамках якого було представлено та проведено тестування онлайн-інструмента для оцінки біоенергетичних проектів та продовольчої безпеки (BEFS OLT) (побічні продукти сільського господарства).

Інструмент був розроблений в рамках виконання проекту “Підтримка можливостей державного і приватного сектору для інвестицій у стале сільське господарство і біоенергетику” та угодою про співпрацю між Організацією з продовольства і сільського господарства ООН (UN FAO) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Подробнее...

Проект B4B: Біоенергетика для бізнесу

Проект Bioenergy for Business (B4B) фінансується рамковою програмою Європейського Союзу Horizon 2020 і реалізується консорціумом з 12 країн Європейського Союзу та України. Проект показує інвесторам і операторам котелень як використовувати біомасу енергоефективним і економічно доцільним способом.

Міжнародний проект Bioenergy for Business сприяє (частковому) заміщенню викопного палива (вугілля, нафти, газу), що використовується для виробництва теплової енергії, доступними ресурсами біомаси (такими як побічні продукти деревообробної промисловості, лісова біомаса, гранули, солома та інші сільськогосподарські відходи) в європейському Союзі і за його межами.

Подробнее...

Установчі Збори Біоенергетичної асоціації України

25 лютого 2013 року представники АВЕ взяли участь в Установчих зборах Біоенергетичної асоціації України. У своєму вітальному слові Голова Правління, Георгій Гелетуха окреслив передумови створення Асоціації та представив результати попередньої роботи Ініціативної робочої групи.

Подробнее...

Cеминар "Сбор и утилизация биогаза на полигонах ТБО Украины, первые результаты, проблемы и перспективы"

21 сентября 2011 г.  в процессе работы седьмой международной конференции "Энергия из биомассы" был проведен семинар "Сбор и утилизация биогаза на полигонах ТБО Украины, первые результаты, проблемы и перспективы" при поддержке программы сотрудничества «Global Methane Initiative» Агентства охраны окружающей среды США. Семинар был посвящен вопросам подготовки и реализации проектов по сбору и утилизации биогаза на украинских полигонах твердых бытовых отходов.

Загрузить материалы семинара: часть 1, часть 2.

Архив новостей

04.08.2008

С 19 по 29 июня 2008 г. представитель «Агентства по возобновляемой энергетике» Александра Пухнюк посетила с визитом г. Сан-Франциско, штат Калифорния, США, в рамках программы «Открытый мир» (Open World Program) – программы профессиональных обменов при Библиотеке Конгресса США.

Пресс-релиз (PDF: 600k)

Программа Открытый мир (PDF: 3200k)

28.06.2007

В двух первых номерах журнала ЗЄ за 2007 год рассказывается о новой энергетической политике Европы, перспективах борьбы с изменением климата, использовании биотоплива в Украине, а также развитии солнечной, геотермальной, ветровой и биоэнергетики в мире и Украине

15.04.2006

Вторая международная конференция по проектам совместного осуществления в Украине "Изменение климата и бизнес" состоится 23-25 октября 2006 г. в г. Киеве, Украина. Приглашаем Вас принять участие в работе конференции. На сайте конференции Вы можете зарегистрироваться для участия в ее работе

14.04.2006

Третья международная конференция “Энергия из биомассы” состоится 18-20 сентября 2006 г. в г. Киеве, Украина. Приглашаем Вас принять участие в работе конференции. На сайте конференции Вы можете зарегистрироваться для участия в ее работе.

04.06.2005

14-16 ноября 2005 года в Караганде проводится Первая Центрально-Азиатская конференция "ВОЗОБНОВЛЯЕМАЯ ЭНЕРГЕТИКА". Цель конференции - способствовать расширению использования возобновляемых источников энергии в Центральной Азии. Агентство по возобновляемой энергетике является одним из организаторов данного мероприятия и рекомендует посетителям сайта обратить на него внимание, а еще лучше, принять непосредственное участие в его работе.
Страница конференции

15.11.2004

Вышел в свет новый номер журнала "Зелена енергетика" - №4 (16). Читайте о развитии законодательства в области развития возобновляемых источников энергии в Украине, Бразилии, Великобритании; успехах ветроэнергетики в Индии, Португалии, Украине; результатах второй международной конференции "Энергия из биомассы"; перспективах торговли выбросами парниковых газов в Украине.

16.09.2004

Вышел в свет новый номер журнала "Зелена енергетика" - №3 (15). Читайте о Всемирном форуме возобновляемой энергетики, Межправительственной конференции Renewables 2004, Международном парламентском форуме по вопросам ВЭ, а также о состоянии возобновляемой энергетики в Польше, солнечной энергетике в Израиле, использовании энергии отходов в Таиланде, новом взгляде на геотермальную энергетику, зеленых городах мира и многое другое.

01.09.2004

Вторая в Украине международная конференция «Энергия из биомассы», 20-22 сентября 2004 г., Киев, Украина

Оргкомитет конференции рад пригласить исследователей, консультантов, производителей и потребителей биоэнергетического оборудования, представителей властных структур и всех, кто связан с биоэнергетикой, на Вторую в Украине международную конференцию “Энергия из биомассы”. Первая такая конференция, проведенная 23-26 сентября 2002 г., вызвала большой интерес в Украине. В ее работе приняли участие около 180 человек, в том числе 30 из стран ЕС и США.

15.05.2004

Вышел в свет новый номер журнала "Зелена енергетика" - №2 (14). Читайте о состоянии возобновляемой энергетики в странах - новых членах ЕС; об изменениях в законодательстве Германии, Италии, Испании и Великобритании; о состоянии биогазовых технологий в Дании; о перспективах использования шахтного метана в Украине; современных технологиях получения древесного угля, развиваемых в России; о новостях ветроэнергетики; перспективах получения водорода с помощью солнечной энергии; солнечном теплоснабжении и многое другое.

10.03.2004

Вышел в свет новый номер журнала "Зелена енергетика" - "№1 (13). Читайте репортажи из Франции, Польши, Южной Африки и Уэльса, о развитии биогазовых технологий в Украине, ветроэнергетике в Индии и России, успехах фотоэлектричества в Германии, малой гидроэнергетике, добыче биогаза из ТБО в Бразилии, буме зеленой энергетики в США и многое дгугое.

1.03.2004

Закончено обучениен первой группы дистанционного интернет-курса "Технологии использования возобновляемых источников энергии" (DIERET). Сертификаты об окончании курса получат 45 студентов.

22.12.2003

На сайте выложены четвертый модуль дистанционного интернет-курса "Технологии использования возобновляемых источников энергии" (DIERET) и материалы проекта Vision 2050 "Енергозабезпечення України - погляд у 2050 рік"

18.11.2003

Вышел в свет новый номер журнала "Зелена енергетика" - "№4 (12). Читайте о перспективах энергообеспечения Украины в 2050 году; жидких видах биотоплива - биоэтаноле и биодизеле; новостях мировой ветроэнергетики, топливных элементах; использовании солнечной энергии в дорожном строительстве; дистанционном курсе обучения DIERET.

15.11.2003

Закончено формирование первой группы студентов, изучающих дистанционный интернет-курс "Технологии использования возобновляемых источников энергии" (DIERET). На сайте выложен второй модуль курса, посвященный ветроэнергетике.

01.11.2003

Первая группа студентов начала изучение дистанционного интернет-курса "Технологии использования возобновляемых источников энергии" (DIERET) 1 ноября 2003 года. Окончание работы первой группы планируется на 30 января 2004 года.

Курс подготовлен международной сетью по сбалансированной энергии INFORSE для студентов и специалистов из России, Украины и Белоруссии, желающих углубить знания в области современных технологий использования ВИЭ. На русский язык курс переведен Агентством по возобновляемой энергетике (Киев).

После окончания курса и успешной сдачи экзаменов выдается сертификат INFORSE, свидетельствующий об успешном окончании курсов. Курс проводится Агентством по возобновляемой энергетики. Информационная поддержка - журнал "Зелена енергетика" и издательство "ЕКОінформ".

15.08.2003

Вышел в свет новый номер журнала "Зелена енергетика" - "№3 (11). Читайте о дистанционном курсе обучения DIERET; ветротурбинах мощностью 600 кВт, установленных в Украине прошедшим летом; совместном сжигании угля и биомассы в котлах больших электростанций; развитии солнечной энергетики в Европе; развитии ВИЭ в Дании, Германии, Бельгии и России.

15.05.2003

Общественная организация "Агентство во возобновляемой энергетике" зарегистрирована в Киеве.