Агентство з відновлюваної енергетики (АВЕ) розпочинає реалізацію Проекту «Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії», який фінансується Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР). Здійснення такого проекту стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через USAID.

Метою проекту є сприяння ефективності підготовки та реалізації проектів у сфері виробництва теплової енергії з біомаси, створення умов для залучення інвестицій, забезпечення соціальної доступності та якості послуг теплопостачання, допомога економічному розвитку міст-партнерів проекту USAID МЕР та зміцнення їх енергетичної незалежності. Важливим є також внесок проекту до розбудови сектору використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) з дотриманням критеріїв сталості.

Реалізація Проекту орієнтована на міста-партнери Проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні»: Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Кривий Ріг, Краматорськ, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Чернігів.

Протягом 9 місяців реалізації проекту заплановано:

 1. Проведення навчального семінару «Підвищення обізнаності представників урядових органів в сфері біоенергетики» для представників урядових органів влади. (лютий 2015, м. Київ)
 2. Проведення одноденного навчального семінару «Базовий курс по використанню біомаси для енергетичних потреб» (березень 2015, м.Київ)
 3. Проведення спеціалізованого навчального семінару з залученням потенційних інвесторів проектів та фінансових організацій «Енергетичне планування та підготовка інвестиційних проектів. Залучення інвестицій та можливі шляхи фінансування проектів по заміщенню газу та використанні ВДЕ». (березень 2015, м.Київ)
 4. Технічна екскурсія на реалізовані об’єкти виробництва теплової енергії з біомаси. (березень 2015, м.Київ)
 5. Відбір п’яти міст-партнерів, які є найбільше зацікавленими та готовими до покращення «Муніципальних енергетичних планів» та впровадження проектів використання біомаси для виробництва теплової енергії. (квітень 2015)
 6. Аналіз  «Муніципальних енергетичних планів» міст-партнерів та розробка рекомендацій щодо стратегії виробництва теплової енергії з біомаси та заміщення природного газу (квітень-червень 2015).
 7. Підготовка та видання Посібника з розробки та впровадження проектів енергетичного використання біомаси в житлово-комунальному господарстві та бюджетній сфері (квітень-травень 2015).
 8. Проведення спеціалізованого семінару «Підготовка ТЕО інвестиційних проектів використання біомаси для виробництва теплової енергії в Україні» для представників міст-партнерів, комунальних підприємств та зацікавлених сторін (травень 2015, м.Київ).
 9. Розробка ТЕО «пілотного» проекту для відібраних міст-партнерів, підготовка інвестиційної пропозиції, представлення  «пілотного» проекту (червень-вересень, 2015)
 10. Проведення п’яти одноденних заключних семінарів у відібраних містах-партнерах про результати виконання проекту.

Діяльність проекту «Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії» буде висвітлюватись на веб-сайті ГО «АВЕ» та сторінках у соціальних мережах.

Запрошуємо до активної співпраці в рамках реалізації проекту:

 • представників профільних міністерств та відомств, органів влади;
 • представників муніципалітетів;
 • представників міських комунальних підприємств теплопостачання;
 • представників місцевих громад та соціальних груп;
 • приватних інвесторів, фінансові організації;
 • профільні ЗМІ.

Реалізація Проекту буде сприяти розвитку рішень по скороченню обсягів споживання газу, зниженню викидів парникових газів за рахунок залучення до енергетичного балансу СО2 нейтрального палива у вигляді біомаси, підвищенню якості підготовки інвестиційних проектів, прискореному залученню інвестицій, а також зміцненню довіри до муніципалітетів з боку громадськості та інвесторів.


Зміст матеріалів веб-сайту необов’язково співпадає з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Проекту USAID МЕР або уряду Сполучених Штатів Америки.