18 лютого 2015 року в рамках виконання проекту “Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії” та спільного плану дій з Держенергоефективністю України експертами Агентства з відновлюваної енергетики було проведено семінар «Підвищення обізнаності представників урядових органів в сфері заміщення природного газу біомасою».

Проект «Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії», фінансується Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР). Здійснення такого проекту стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через USAID.

У семінарі взяли участь представники урядових організацій (Держенергоефективності України, Міністерства фінансів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства екології та природних ресурсів України, НКРЕКП, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України), спеціалісти ГО «АВЕ», представники проекту USAID-MEP, спілки енергетиків та електротехніків України та ін.

Метою даного семінару був розгляд діючих постанов та проектів документів, спрямованих на стимулювання заміщення природного газу альтернативними паливами, які були прийняті/розроблені протягом 2014 р., аналіз механізмів їх дії, обговорення переваг та недоліків. Документи розроблялися Держенергоефективністю України за участю експертів «Агентства з відновлюваної енергетики».

Було детально розглянуто ряд урядових постанов, зокрема: Постанова КМУ № 293 від 09.07.2014 «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання»; Постанова КМУ № 453 від 10.09.2014 «Про стимулювання заміщення природного газу під час виробництва теплової енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів»; Розпорядження КМУ № 1014-р від 16.10.2014 «Про затвердження плану коротко- та середньострокових заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року».

Проаналізовано ряд документів щодо підтримки розвитку сектору біоенергетики в Україні, що знаходяться в процесі підготовки, в тому числі: Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії»; План заходів щодо розвитку внутрішнього ринку виробництва та споживання твердого біопалива та біогазу для виробництва теплової та/або електричної енергії і заміщення природного газу (проект Постанови КМУ); План заходів щодо розвитку сфери виробництва багаторічних енергетичних рослин (проект Постанови КМУ).

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями, що були представлені на семінарі.

  1. Євген Олійник. Вступне слово про проект та мету семінару.
  2. Георгій Гелетуха, Володимир Крамар. Аналіз нормативно-правових актів щодо виробництва теплової енергії з біомаси в Україні (Постанови КМУ № 293, 453, Розпорядження КМУ № 1014-р).
  3. Георгій Гелетуха. Аналіз законодавства в сфері стимулювання виробництва електроенергії з біомаси в Україні (ЗП про «зелений тариф»).
  4. Тетяна Желєзна. Проблеми забезпечення паливною сировиною котелень та ТЕЦ на біомасі.
  5. Наталія Лагутіна. Проблеми забезпечення паливною сировиною котелень та ТЕЦ на біомасі (проекти Постанов КМУ).

Зміст матеріалів веб-сайту необов’язково співпадає з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Проекту USAID МЕР або уряду Сполучених Штатів Америки.