Україна має великий потенціал для впровадження котелень, ТЕЦ і ТЕС на біомасі для промисловості, комерційних споживачів та населення. Основними джерелами біомаси в Україні є лісове господарство (беручи до уваги великі лісовкриті площі на заході та півночі країни біля кордону з Білоруссю, Польщею, Румунією) і сільське господарство (враховуючи великі площі сільськогосподарських земель у центральній та південній частині країни, що є частиною понтійсько-каспійського степу).

Одним із найбільших потенційних ринків для реалізації біоенергетичних проектів є сектор централізованого теплопостачання, на якому було сфокусовано проект «Аналіз шляхів для збільшення обсягів використання відновлюваної енергії у секторі теплопостачання України», який виконувався у липні 2017 – травні 2018 рр. Результати проекту призначені для Данського енергетичного агентства і Українсько-Данського енергетичного центру.

У проекті були виконані наступні завдання :

  1. Підготовка Посібника із сучасних систем централізованого теплопостачання (ЦТ) з використанням відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
  2. Підготовка технічного каталогу з відновлюваних джерел енергії.
  3. Розробка прогнозів та сценаріїв виробництва теплової енергії (ТЕ) з ВДЕ до 2035 року.
  4. Ідентифікація найбільш значних бар’єрів для інвестицій у сектор теплопостачання з використанням ВДЕ. Розробка рекомендацій для подолання бар’єрів.
  5. Розробка фінансової моделі будівництва нової ТЕЦ на біомасі потужністю 5-20 МВте.
  6. Створення ринку паливної біомаси в Україні.
  7. Аналіз опції спалювання відходів для потреб централізованого теплопостачання.
  8. Виконання техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) окремих інвестиційних проектів по виробництву енергії з біомаси.