Агентство з відновлюваної енергетики (АВЕ) розпочало проєкт “Громадянське суспільство за сталу енергетику – від місцевого до національного рівня у Східній Європі” (SELNEE), 2020-2021. Проєкт SELNEE розпочався у травні 2020 року і є співпрацею неурядових організацій в рамках мережі INFORSE-Europe у Данії, Україні та Білорусі.

Метою проекту SELNEE є зміцнення організацій громадянського суспільства, які просувають кліматичні дії та перехід до сталої енергетики в Східній Європі загалом, та зокрема в Україні та Білорусі.

Проект безпосередньо сприятиме досягненню наступних Цілей Сталого розвитку: Скорочення викидів парникових газів сталими шляхами (ЦСР13), Збільшення відновлюваної енергії та енергоефективності, а також забезпечення доступною енергією людей, які сьогодні не мають до неї доступу в достатній мірі (ЦСР7), збільшення робочих місць в зеленому секторі енергетики (ЦСР8) ), партнерство між організаціями громадянського суспільства, місцевими громадами, муніципалітетами та іншими зацікавленими сторонами (ЦСР17). Це, в свою чергу, сприятиме досягненню інших Цілей Сталого розвитку, таких як зменшення бідності (ЦСР1) за рахунок більш доступної енергії + створення робочих місць.

Діяльність проєкту SELNEE спрямована на:

  • Посилення національних дій щодо сталої енергетики в Україні та Білорусі пропозиціями та адвокаційною діяльністю, а також інформацією та обміном з організаціями громадянського суспільства (ОГС).
  • Більш масштабний перехід міст на відновлювану енергетику з інструментами для покращення муніципальних планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК), з пропозиціями щодо муніципальних систем енергоменеджменту, а також із залученням до участі громадян.
  • Посилення участі ОГС та громадян у сталому енергетичному переході шляхом поширення серед громадян простих та доступних енергетичних рішень, та за допомогою семінару ОГС і обміну досвідом.

Партнери Проєкту:

INFORSE-Europe, International Network for Sustainable Energy
(Міжнародна мережа сталої енергетики INFORSE-Europe), Данія
Контакти: Гуннар Б. Олесен, Джудіт Шолецьки
Е: ove [at] inforse.org
W: inforse.org/europe

Nordic Folkecenter for Renewable Energy (NFRE)
(Північний Фолькецентр з відновлюваної енергії), Данія
Контакти: Джейн Крусе, Тонні Брінк
E: info [at] folkecenter.dk
W: www.folkecenter.dk

Агентство з відновлюваної Енергетики (АВЕ)
Контакти: Олександра Трибой
E: info [at] rea.org.ua
W: https://rea.org.ua

Центр экологических решений (ЦЭР)
(Центр Екологічних рішень (ЦЕР), Білорусь
Контакти: Дмітрій Бурьонкін
E: info [at] ecoidea.by
W: ecoidea.by

Проєкт фінансово підтримується Фондом громадянського суспільства CISU – Civil Society in Development (Громадянське суспільство у розвитку), Данія.