Проектна пропозиція CERESiS (Рекультивація забруднених земель за допомогою енергетичних рослин для Стратегій поліпшення ґрунту та отримання рідкого біопалива) у програму H2020 нещодавно була схвалена (Грантова угода № 101006717). Проект розрахований на 42 місяці, а початкова зустріч запланована в режимі онлайн на 19-20 листопада 2020 року.

CERESiS залучає наукові кола, промисловість, організації, інститути та МСП до спільних зусиль для подолання ризику непрямих змін землекористування (ILUC) при виробництві біопалива, а також того факту, що – водночас – значні площі забруднених земель залишаються невикористаними. Проект спрямований надати надійне стале рішення обох проблем шляхом сприяння очищенню забруднених земел за допомогою фіторемідіації, тобто вирощування енергетичних культур для отримання чистого біопалива. У довгостроковій перспективі це збільшить доступні землі для сільського господарства, одночасно виробляючи біопаливо, без непрямої зміни землекористування (non-ILUC). Визначені перспективні енергетичні культури будуть випробувані в Північній, Південній, Східній Європі та Бразилії, а їх біомаса буде перетворена на біопаливо шляхом оптимізації двох технологій перетворення для отримання чистого біопалива (надкритичної водної газифікації та швидкого піролізу), поєднаними з новими технологіями відділення забруднюючих речовин. Забезпечивши підтвердження концепції, проект вийде за рамки обраних пілотних досліджень, та також розробить Систему Підтримки Прийняття Рішень, здатну визначити оптимальні рішення для кожного застосування. Її діяльність буде спиратися на земельні, фіторемедіаційні, технологічні, економічні та екологічні параметри, а також надаватиме важливу інформацію зацікавленим сторонам та політикам щодо відповідності комбінацій стратегій фіторемедіації та технологій перетворення для певних ділянок, забруднювачів, екологічних обмежень тощо. Вона також включатиме техніко-економічний аналіз напрямків, Оцінку життєвого циклу та Вартість життєвого циклу, оптимізацію ланцюга поставок та оцінку ефективності в контексті Цілей сталого розвитку.

Партнери з п’яти країн ЄС, України, Бразилії та Канади, що представляють весь ланцюжок створення вартості, об’єднують зусилля для розвитку та оцінки інтегрованих шляхів.

Консорціум проекту CERESiS

12 партнерів з 8 країн:
6 Університетів
2 Дослідні установи
2 Компанії/Промисловість
2 НУО

Веб-сайт проекту CERESiS: https://ceresis.eu/

Проект, що веде до цієї заявки, отримав фінансування від програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою № 101006717.