28 вересня 2021 року ГО “АВЕ” разом з Біоенергетичною Асоціацією України, громадською спілкою Global 100RE Ukraine та Бізнес-школою МІМ провели круглий стіл “Зелений енергетичний перехід як складова боротьби зі зміною клімату”.  До заходу, на додаток до спікерів та представників Міністерства Енергетики України, долучилося 120 онлайн слухачів, що представляли різні категорії зацікавлених сторін:  місцеві органи самоврядування, місцеві державні адміністрації, представники територіальних громад, бізнес, наукові установи та ін.

Головною метою круглого столу було сприяння нетворкінгу, загальне обговорення можливостей, проблем та викликів зеленого енергетичного переходу за участю всіх учасників процесу: національних та місцевих органів влади, територіальних громад, бізнесу та експертів, що дозволить створити підґрунтя для подальшої роботи з впровадження проектів на базі ВДЕ в Україні.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями спікерів та відеозаписом події.

Представлення проєкту «Сприяння переходу України до «зеленої» енергетики», результатів його виконання та контексту в якому проводиться круглий стіл. Георгій Гелетуха, директор ГО “АВЕ”.

Представлення для широкого загалу перших напрацювань ГО “АВЕ” у підготовці Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. Георгій Гелетуха, директор ГО “АВЕ”.

Погляди ГС Global 100RE Ukraine на зелений енергетичний перехід України та глобальні виклики для людства в контексті зміни клімату представив Олександр Домбровський, голова ГС “Global 100RE Ukraine”.

Про сучасний стан розвитку вітроенергетики в Україні та пропозиції Української вітроенергетичної асоціації до Національного плану дій з відновлюваної енергетики України до 2030 року розповів Андрій Конеченков, голова правління УВЕА.

Про попередні результати реалізації програми ЄБРР “Сталі інновації в ланцюжках створення вартості в біоенергетиці України” розповів Кирило Томляк, менеджер програми.

Коментарі представників Міністерства енергетики України, президента Енергетичної Асоціації “Українська воднева рада” та інших учасників семінару ми зможете почути, переглянувши відеозапис події.

 

Круглий стіл став заключною подією громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики»  в рамках виконання проєкту «Сприяння переходу України до «зеленої» енергетики», за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Головною метою проекту є створення суспільного запиту на здійснення «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року у світлі Європейського зеленого курсу шляхом підвищення обізнаності національних та місцевих органів влади, відповідних зацікавлених сторін та широкої громадськості про необхідність та переваги переходу України до принципів «зеленої» енергетики.

ГО “АВЕ” обов’язково продовжить роботу в цьому напрямку.

 

 

Круглий стіл проводився за підтримки: