У рамках 30-ї конференції EUBCE 12 травня (2022 р.) CERESiS організував семінар з питань політики та законодавства «Довершення циклу між фіторемедіацією та виробництвом біопалива» (“Squaring the circle between phytoremediation and biofuel production”).

Семінар був організований спільно трьома проектами Програми H2020 (CERESiS, GOLD, Phy2Climate), які фінансуються за темою «Поєднання чистого виробництва біопалива та фіторемедіації забруднених земель». Метою семінару було обговорити нормативно-правову та політичну основи на перетині питань з управління забрудненим ґрунтами і біопалива, а також висвітлити існуючі прогалини та білі плями з метою розробки пропозицій щодо подолання таких прогалин. Мета полягає в сприянні використанню біомаси, вирощеної на забруднених землях, з метою фіторемедіації для виробництва чистого біопалива для транспортного сектору.

Семінар був відкритий пані Георгіаду від імені DG RTD, яка представила європейську структуру «зеленої угоди» та наголосила на найважливішій європейській кліматичній та енергетичній політиці. Потім були презентації та коментарі представників трьох проектів.

Після презентацій проектів відбулася панельна дискусія під головуванням Мауріціо Коккі (ETA Florence, Італія), присвячена ролі відповідної політики та регулювання в Європі. Ключові повідомлення учасників панелі, які охопили широкий спектр питань даної екосистеми політик, узагальнено нижче:

  • Термін маргінальні/забруднені землі все ще не має визначення, узгодженого для всіх відповідних секторів політики (сільське господарство, навколишнє середовище, біоекономіка)
  • Ґрунти важливі для життя людей, а також для поглинання вуглекислого газу, забезпечення ресурсів для життя (їжа) і розвитку природних середовищ існування
  • Неможливо для проекту зробити загальні висновки лише на основі окремих прикладів (тематичних досліджень) через особливі характеристики кожного конкретного дослідження
  • Нам потрібна політика, але нам також потрібні емпіричні результати
  • Необхідна інформація про забруднені землі недоступна у стандартизованому вигляді
  • Якщо фіторемедіація означає зміщення забруднення, можливо, це не найкраще рішення
  • Зменшення інвестиційного ризику має вирішальне значення для прискорення масштабування та виходу на ринок інноваційних технологій для продуктів на біологічній основі
  • Вміст біологічних речовин у продуктах має бути чітко маркований і сертифікований

Подивитись семінар повністю можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=WDVxa14LYxE

Повний текст Прес-релізу CERESiS (англійською) можна знайти за посиланням

Про проект CERESiS:

CERESiS — це спільні зусилля для подолання ризику непрямих змін землекористування (ILUC) під час виробництва біопалива. Проект спрямований на забезпечення взаємовигідного сталого вирішення обох проблем шляхом сприяння знезараженню землі шляхом фіторемедіації, тобто вирощування енергетичних культур для виробництва чистого біопалива. Для досягнення цієї мети CERESiS розробляє систему підтримки прийняття рішень для зацікавлених сторін і політиків, яка враховуватиме всі важливі параметри впливають на найкращий вибір енергетичних культур, найбільш відповідні методи вирощування та збору врожаю, технології перетворення та розділення та дизайн ланцюга постачання. Проект, який має бути завершено у 2024 році, складається з консорціуму, що складається з партнерів із п’яти країн ЄС, України, Бразилії та Канади. Більше інформації можна знайти на сайті: www.ceresis.eu
Проект отримав фінансування від програми досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт 2020» за грантовою угодою № 101006717.