30 березня 2015 року у Києві в рамках виконання проекту “Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії” експертами Громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики» було проведено семінар “Підвищення обізнаності представників міст-партнерів в сфері заміщення природного газу біомасою”. В продовження роботи семінару 31 березня було організовано технічну екскурсію на об’єкти успішно реалізованих проектів виробництва теплової енергії з біомаси.

Метою семінару було ознайомлення, навчання та підвищення обізнаності представників міст-партнерів проекту USAID-МЕР щодо можливих вигод від заміщення природного газу біомасою, аналіз механізмів залучення інвестицій, обговорення потенційних біоенергетичних проектів в містах-партнерах.

У семінарі взяли участь представники муніципалітетів та теплогенеруючих компаній наступних міст-партерів проекту USAID-МЕР: Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кам’янець-Подільський, Київ, Краматорск, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Чернігів, а також м. Харків та м. Долина.

31 березня 2015 року відбулась технічна екскурсія на біоенергетичні об’єкти Києва та Київської області. В рамках технічної екскурсії учасники відвідали пелетну котельню ЗОШ №13 у м. Гостомель сумарною потужністю 1,3 МВт та пелетну котельню міської лікарні у м. Буча сумарною потужністю 750 кВт компанії «Укртепло». Учасники також відвідали виставку-продаж побутових твердопаливних котлів компанії «Терміка», на якій представлені котли вітчизняних на зарубіжних виробників. Підсумком технічної екскурсії стала котельня наукового виробничого об’єднання «Екотех» сумарною потужністю 2 МВт у Національному ботанічному саду ім. Гришка НАН України, яка працює на деревних гранулах.

Всі учасники високо оцінили якість організації семінару, роздаткові матеріали та зміст всіх презентацій, що були представлені на семінарі, та відмітили загальне підвищення рівня своєї обізнаності у питаннях енергетичного використання біомаси після його відвідування.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями, що були представлені на семінарі та деякими фото з вищезазначених подій.

1. Євген Олійник. Цілі та завдання проекту, що реалізується ГО “АВЕ”.

2. Георгій Гелетуха. Сучасний стан, цілі та перспективи розвитку біоенергетики в Україні. Зобовязання України по збільшенню частки ВДЕ в енергетичному споживанні.

3. Тетяна Желєзна. Ресурси біомаси та їх використання в Україні, проблеми забезпечення біоенергетичних установок паливною сировиною.

4. Євген Олійник. Технології, обладнання та технічні рішення по використанню біомаси для виробництва теплової енергії при заміщенні газу.

5. Володимир Крамар. Державне регулювання в сфері виробництва теплової енергії з біомаси та стимулювання  заміщення газу в ЖКГ та бюджетній сфері.

6. Євген Олійник. Енергетичне планування та підготовка інвестиційних проектів.

7. Дмитро Іваненко. Реалізація біоенергетичних об’єктів та можливі шляхи залучення інвестицій.Зміст матеріалів веб-сайту необов’язково співпадає з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Проекту USAID МЕР або уряду Сполучених Штатів Америки.