Однорічний проект “Сприяння цивільному суспільству у переході до сталої енергетики”, скорочено Проект ASET, розпочався в кінці серпня 2016 р. та закінчиться у жовтні 2017 р.

Проект – є співпрацею громадських організацій в рамках мережі INFORSE-Europe у 5 східних країнах: Білорусь, Вірменія, Данія, Македонія, Сербія та Україна.

Загальна мета проекту – це перехід 5 країн-учасниць проекту та в кінцевому рахунку всього регіону до сталої енергетики у спосіб, що виключає енергетичну бідність та зменшує бідність в цілому шляхом створення в регіонах робочих місць у секторах енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Проект сприятиме розробці та підтримці сталих енергетичних стратегій, що будуть підтримані групою громадських організацій та матимуть вплив на офіційні енергетичні стратегії і плани. Цей вплив залежно від країни буде мати локальний чи національний характер.

Більше інформації про проект ASET на сайті мережі INFORSE-Europe тут

В рамках проекту ASET експертами ГО “Агентство з відновлюваної енергетики” було розроблено три сценарії можливого розвитку енергетичного сектору України до 2050 року: Базовий сценарій, Сценарій Кліматичних дій та Сценарій Високих зобов’язань щодо 100% ВДЕ.

Базовий сценарій є варіантом «продовження поточних тенденцій» в енергетичному секторі без представлення додаткових цілей та зусиль для їх досягнення.

Сценарій Кліматичних дій представляє повне виконання Україною кліматичних зобов’язань включно з більш суворими зобов’язаннями, що потенційно накладає Паризька Угода: -70% скорочення викидів у 2050 році по відношенню до 2015 року, що відповідатиме траєкторії утримання підвищення глобальної температури в межах 2ºC.

Сценарій Високих зобов’язань щодо 100% ВДЕ представляє варіант “найбільших можливих зусиль” у напрямку переходу енергетики на ВДЕ з індикативною ціллю 100% ВДЕ в електриці, виробництві тепла/холоду та транспортному секторі і нульовим споживанням викопних палив у 2050 році.