Агентство з відновлюваної енергетики (АВЕ, Україна) сумісно з COWI A/S (Данія) розпочинають реалізацію проєкту «Підтримка законодавчої та регуляторної бази для біоенергетичних ланцюжків в Україні», який виконується в рамках нової Програми ЄБРР «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці».

Європейський банк Реконструкції та Розвитку активно підтримує політичні рішення та впроваджує інвестиції, орієнтовані на відновлювані джерела енергії, енергоефективність та впровадження технологій, що сприяють пом’якшенню змін клімату у всіх країнах діяльності. Ця діяльність є результатом переходу банку до принципів Зеленої Економіки. В рамках продовження реалізації принципів Зеленої Економіки, ЄБРР сумісно з Глобальним Екологічним Фондом (GEF) запускають в Україні дану Програму.

Програма сприятиме інвестиціям в інноваційні біоенергетичні технології та практики, пов’язані з використанням сільськогосподарських залишків та відходів, шляхом сприяння та розвитку сталих біоенергетичних ланцюжків доданої вартості. Діяльність таких ланцюжків призводить до значного скорочення викидів парникових газів та сприяє досягненню цілей України щодо збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі країни.

Першим складовим Програми «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці» є політичний діалог, який буде впроваджено в рамках нового проекту експертами АВЕ та COWI A/S шляхом:

  • Розробки плану дій з розвитку біоенергетики.
  • Розробки регуляторних заохочувальних механізмів та стимулів для впровадження новітніх біоенергетичних проектів.
  • Розробка схем сертифікації біомаси для забезпечення роботи біопаливної біржі.

Політичний діалог започаткований ЄБРР із загальною метою сприяння інституційному, політичному та регуляторному діалогу в Україні як підтримки уряду при розробці ефективної політики в секторі біоенергетики в Україні. Це також допоможе підготувати підґрунтя для потенційних інвестицій ЄБРР в біоенергетику та пов’язаний з цим ланцюжок вартості в приватному секторі України.

Координатор проекту від АВЕ: Георгій Гелетуха, geletukha@rea.org.ua