Незважаючи на значні зусилля щодо енергоефективності та використання ВДЕ в останні роки, Україна все ще сильно залежить від експорту викопного палива. Обсяг залежності відрізняється від регіону до регіону під  впливом структури економіки кожного конкретного регіону, включаючи чисельність населення. Найбільш залежними від викопного палива є Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Черкаська, Харківська, Івано-Франківська та Полтавська області, які разом споживають більше половини вугілля та газу в країні. У цих регіонах потрібно докласти більше зусиль для досягнення енергетичної незалежності. Цей процес може бути посилений підвищенням обізнаності щодо застосування ефективних та доступних технологій ВДЕ з урахуванням найкращих практик, що застосовуються у США та в Україні.

Агентство з відновлюваної енергетики (АВЕ) розпочало виконання проєкту “Сприяння енергетичній безпеці та сталому розвитку місцевих громад в Україні”, 2020-2021.

Мета проєкту – сприяти зменшенню залежності 8 областей України від викопних палив шляхом інформування про можливості впровадження ефективних технологій доступних відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

У проєкті запланована серія практичних семінарів в регіонах України з питань розвитку енергетичної незалежності місцевих громад, адресована представникам державних адміністрацій, громадських організацій та студентів на основі Посібника, підготовленого та опублікованого в рамках проєкту.

Презентації та відео-записи онлайн-семінарів для громад:

Посібник “Сприяння енергетичній безпеці та сталому розвитку місцевих громад в Україні”

Цей проєкт виконується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.