Дата: 18 листопада 2020 року
Час: 10:00–13:30
Участь у семінарі безкоштовна. Для участі у семінарі необхідно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/YLQGd87UcuKk8TSQ9. На email, вказаний під час реєстрації, прийде лист із посиланням для приєднання до онлайн-семінару.

 

Ця зустріч організована в межах виконання проєкту Громадянське суспільство за сталу енергетику – від місцевого до національного рівня у Східній Європі (SELNEE). Проєкт SELNEE розпочався у травні 2020 року і є співпрацею неурядових організацій у Данії, Україні та Білорусі в рамках мережі INFORSE-Europe. Проєкт SELNEE спрямований, зокрема, на посилення національних дій щодо сталої енергетики в Україні пропозиціями та адвокаційною діяльністю, а також обміном інформацією з організаціями громадянського суспільства.

Україна виконує Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року (НПДВЕ-2020), згідно з яким має досягти 11% ВДЕ у загальному валовому кінцевому споживанні енергії, 12% – у споживанні електроенергії, 11% – в опаленні та охолодженні та 10% на транспорті. Національний план, імовірно, буде виконано щодо частки ВДЕ в електроенергії і не виконано в секторах опалення/охолодження та в транспортному секторі.

Енергетична стратегія України до 2035 року встановлює ціллю – досягнення 25% ВДЕ в загальному постачанні первинної енергії (ЗППЕ) в Україні до 2035 року. Цілі енергетичної та кліматичної політики України на 2050 рік не розроблені і не затверджені. На початку 2020 року Міністерством енергетики була презентована Концепція «зеленого» енергетичного переходу до 2050 року з метою досягти 60% ВДЕ в ЗППЕ України в 2050 р. На жаль, вона так і не була офіційно затверджена Урядом.

У цій ситуації громадянське суспільство, на нашу думку, має об’єднатися та представити спільну позицію щодо необхідності сталого енергетичного переходу та досягнення кліматичної нейтральності України до 2050 – 2070 рр.

Цільова аудиторія: громадські спілки/організації, представники громадянського суспільства, наукових установ, міжнародних організацій, приватних компаній та органів державної влади, а також інші зацікавлені організації та експерти.

Організатори: ГО “Агентство з відновлюваної енергетики”, ГС “Біоенергетична асоціація України”, ГС “Глобал 100 РЕ Україна”, Міжнародна мережа сталої енергетики «INFORSE-Europe»

Спікери: Дмитро Кулеба* – Міністр закордонних справ України, Ярослав Демченков* – заступник Міністра енергетики України, Ірина Ставчук* – заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Юрій Шафаренко* – заступник Голови Держенергоефективності, Олександр Домбровський – голова правління ГС «Global 100RE UA”, Георгій Гелетуха – голова правління ГО «Агентство з відновлюваної енергетики, Кирило Томляк – менеджер програми ЄБРР, Олександр Рєпкін – президент Української водневої ради, Олександр Дячук – пров. н.с. Інституту економіки та прогнозування НАН України, Наталія Кушко – Керівник групи експертів проєкту ПРООН «Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля», Оксана Алієва –координаторка програми «Зміна клімату і енергетична політика» Фонду ім. Г. Бьолля, Бюро Київ – Україна, Олег Савицький – член правління ГО «Екодія», експерт з кліматичної та енергетичної політики Української кліматичної мережі, Олексій Корчміт – голова правління ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній», Олександра Трибой – старший консультант ГО «АВЕ», член правління Міжнародної мережі сталої енергетики «INFORSE-Europe».

*запрошені

У Програмі:

  • Погляди експертів на розвиток енергетики України до 2050 – 2070 рр.
  • Обговорення Дорожньої карти розвитку біоенергетики України до 2050 р.
  • Перспективи сектору біоенергетики України щодо реалізації національного визначеного внеску.
  • Дорожня карта розвитку зеленого водню в Україні до 2050 р.
  • Розвиток енергетики України до 2050 р. в контексті реалізації Паризької угоди.
  • Розподілена ВДЕ-генерація як складова енергетичного переходу.
  • Огляд кліматичних дій та переходу до сталої енергетики в Україні. Результати проєкту SELNEE.
  • Озвучення і обговорення Спільної Заяви.

Приєднуйтеся до Події у Facebook

Програма онлайн-семінару

Реєстрація