16 березня, 2023 Агентство з відновлюваної енергетики спільно з міжнародною мережею сталої енергетики INFORSE-Europe та датським фолькцентром з ВДЕ Nordic Folkecenter for Renewable Energy провели вебінар “Відновлювана енергія для централізованого теплопостачання в Україні”. У вебінарі прийняли участь 71 учасник з 84 зареєстрованих з 42 муніципалітетів (Харків, Полтава, Київ, Ніжин, Одеса, Львів, Рівне, Коростень, Мена, Сміла, Павлоград, Луцьк, Черкаси, Обухів, Бородянка, Краснокутськ, Маньківка, Мліїв, Малин, Шахове, Боярка, Білопілля, Нова Одеса, Острожець, Запоріжжя, Золотий потік, Просяна, Миколаїв, Дунаївці, Киселівка, Миргород, Нова Романівка, Володимир, Херсон, Берлін, Могилів, Великі Будища, Долина, Мукачево, Городок, Нова Слобода, Суми).

Матеріали:

Відкриття організаторами

Бібліотека технологій для централізованого теплопостачання на відновлюваній енергії (DHRL), – Гуннар Бойе Олесен, INFORSE-Europe, Тоні Брінк, NFRE, Данія.

Встановлення теплового насоса для централізованого опалення в м. Ніжин, техніко-економічне обґрунтування, – PlanEnergi, компанія з енергетичного планування, Данія.

Аналіз потенціалу використання вторинних теплових ресурсів та геотермальної енергії для централізованого теплопостачання в Україні, – Володимир Крамар, ГО “АВЕ”, Україна.

Інструменти планування для муніципалітетів для підтримки впровадження Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату. Інструмент розраховує енергозбереження від впровадження технічних опцій у муніципалітетах, – Володимир Крамар, ГО “АВЕ”, Україна.

Програма вебінару

Відео-запис вебінару

РОЗРАХУНКОВІ ІНСТРУМЕНТИ для попередньої оцінки ефективності впровадження енергозберігаючих заходів:

1_Термомодернізація.xlsx

2_Встановлення ІТП.xlsx

3_Сонячні колектори ГВП.xlsx

4_Освітлення.xlsx

5_Котельня на біомасі.xlsx

Захід організовано в рамках проекту SELNEE, фінансово підтриманого Громадянським суспільством у розвитку (CISU), Данія.

Організатори вебінару: Секретаріат “INFORSE-Europe” та члени INFORSE в Україні та в Данії: ГО “Агентство з відновлюваної енергетики”, ГО “Екодія” та Nordic Folkecenter for Renewable Energy.

Міжнародна мережа сталої енергетики “INFORSE-Europe” – це мережа незалежних громадських організацій, заснована на саміті Землі в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Більше інформації про Проект SELNEE:

На сайті ГО “АВЕ”: rea.org.ua

На сайті INFORSE-Europe: inforse.org

Бібліотека DHRL: dhrl.rea.org.ua