5-6 липня 2016 р. відбувся семінар «Екологічна, соціальна та економічна оцінка біоенергетичних проектів з використанням онлайн-інструменту BEFS OLT» в рамках якого було представлено та проведено тестування онлайн-інструмента для оцінки біоенергетичних проектів та продовольчої безпеки (BEFS OLT) (побічні продукти сільського господарства).

Інструмент був розроблений в рамках виконання проекту “Підтримка можливостей державного і приватного сектору для інвестицій у стале сільське господарство і біоенергетику” та угодою про співпрацю між Організацією з продовольства і сільського господарства ООН (UN FAO) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Основною метою використання інструменту BEFS OLT є первинний відбір біоенергетичних проектів, оцінка їх екологічної, соціальної та економічної ефективності. Результати оцінки з використанням BEFS OLT дають уявлення про сильні та слабкі сторони цих проектів та допомагають у прийнятті рішення щодо подальшої їх реалізації.

Нижче можна ознайомитись з презентаціями згідно програми семінару.

Нижче можна ознайомитись з презентаціями згідно програми семінару.

Вівторок, 5 липня 2016 р.

1. Перспективи розвитку біоенергетики в Україні (Тетяна Желєзна, експерт ГО “АВЕ”).

2. Підтримка можливостей державного і приватного сектору для інвестицій у стале сільське господарство і біоенергетику (Душка Шаша, міжнародний консультант UN FAO).

3. Представлення інструменту BEFS OLТ. Мета та завдання аналізу, межі, структура (Юрій Матвєєв, експерт ГО “АВЕ”).

4. Інструмент для оцінки біоенергетичних проектів та продовольчої безпеки BEFS OLT (побічні продукти с/г). Використання інструменту (Тетяна Желєзна, експерт ГО “АВЕ”).

5. BEFS OLT побічні продукти сільського господарства. Практичне заняття: ТЕЦ на соломі (Ольга Гайдай, експерт ГО “АВЕ”).

Середа, 6 липня 2016 р.

1. BEFS OLT побічні продукти сільського господарства. Практичне заняття: біогазова установка (Юрій Матвєєв, експерт ГО “АВЕ”).

Учасниками семінару (загальна кількість більше 40 чоловік) виконувалось практичне завдання з оцінки екологічної, соціальної та економічної ефективності наступних ланцюжків виробництва енергії з сільськогосподарських відходів:

  • Виробництво теплової та електричної енергії з соломи на ТЕЦ. Результати оцінки.
  • Виробництво теплової та електриної енергії з біогазу в когенераційній установці (при сумісному зброджування гною ВРХ та силосу кукурудзи). Результати оцінки.