16 липня 2015 року у Києві в рамках виконання проекту “Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії” експертами Громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики» було проведено семінар “Підготовка ТЕО інвестиційних проектів використання біомаси для виробництв теплової енергії”.

Метою семінару було представлення посібника «Підготовка та впровадження проектів заміщення природного газу біомасою при виробництві теплової енергії в Україні» виданого авторським колективом експертів ГО «АВЕ» та за редакцією директора ГО «АВЕ» Георгія Гелетухи. Іншим завданням семінару було підвищення обізнаності учасників у питаннях дослідження сировинної бази та логістики постачання біомаси на енергетичний об’єкт. Окремий блок семінару був присвячений питанням розробки ТЕО інвестиційних проектів виробництва теплової енергії з біомаси та виконанню практичних завдань з розрахунку основних техніко-економічних показників впровадження біоенергетичних об’єктів.

У семінарі взяли участь представники муніципалітетів та теплогенеруючих компаній наступних міст-партерів проекту USAID-МЕР: Чернігів, Дніпропетровськ, Львів, Луцьк, Павлоград, Краматорськ, Вінниця, Херсон, Київ та Тернопіль.

Всі учасники високо оцінили якість організації семінару, зміст посібника та якість його друку, роздаткові матеріали та зміст всіх презентацій, що були представлені на семінарі, та відмітили загальне підвищення рівня своєї обізнаності у питаннях енергетичного використання біомаси після його відвідування.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями, що були представлені на семінарі та деякими фото з вищезазначених подій.

1. Георгій Гелетуха. Практичний посібник “Підготовка та впровадження проектів заміщення природного газу біомасою при виробництві теплової енергії в Україні”.

2. Ольга Гайдай. Сировинна база для котелень та ТЕЦ на біомасі.

3. Володимир Крамар. Технічне забезпечення логістики біомаси. Заготівля, транспортування та зберігання.

4. Євген Олійник. ТЕО інфестиційних проектів виробництва теплової енергії з біомаси.

5. Євген Олійник. Практикум по підготовці ТЕО.Зміст матеріалів веб-сайту необов’язково співпадає з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Проекту USAID МЕР або уряду Сполучених Штатів Америки.